KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 6651074

nr 665 1074

Reinhold Norstedt

(1843-1911), Sverige

Blyerts, Djurgården. Signerad 1788, 14x20 cm

Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.

Utrop:

100 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 november 2010
kl 19:29:48

27/10 16:06:32 1      Vinnande bud
31/10 20:35:24 2      150 kr

Reinhold Norstedt

Läs mer om Reinhold Norstedt